Fasáda, terasa a chrlič 25.04.2007
Fasáda, terasa a chrlič 25.04.2007
S příchodem jara se konečně zase přesunuly práce z vnitřku domu na fasádu rodinného domu „S obytnou terasou“ ve Slapech . Byly realizovány cementovláknité červené fasádní desky na dřevěnou konstrukci přístavby, bylo provedeno zateplení zděných obvodových konstrukcí a byla položena dřevěná paluba terasy.

Cementovláknité červené fasádní desky:


Na obklad dřevostavby byly použity fasádní desky CEMBONIT bez povrchové úpravy. V době realizace ještě neexistovaly desky v potřebné červené barvě a desky musely být na potřebnou barvu natřeny. Desky byly aplikovány dle předpisu výrobce na předem připravený dřevěný rošt, jehož dutina slouží k provětrávání fasády. Jednotlivé desky jsou k dřevěnému roštu přišroubovány nerezovými šrouby. Kolem oken byla fasáda začištěna truhlářsky vyrobenými obložkami lakovanými ve stejné barvě jako okna RAL 9001. Obložky kryjí z boku špalety oken a rohový sloupek u vstupu z obytného pokoje na terasu.

Zateplení:


Na celém obvodovém zdivu původního zahradního domku a také na nových štítových stěnách bylo aplikováno PPs zateplení včetně kontaktní zateplovací probarvené omítky. Sokl domu a patky pod terasou byly opatřeny voděodolnou omítkou.

Chrlič:


Jako poslední důležitý prvek vnějšího vzhledu domu byl realizovaný chrlič dešťové vody, do kterého je svedena veškerá dešťová voda z vegetační střechy a poloviny sedlové střechy. Chrlič je spolu s přetaženým štítem valbové střechy jednoznačným a nezaměnitelným poznávacím prvkem celého domu.

Terasa:


Z finančních důvodů bylo použito na podlahu terasy borovicových palubek oproti původně zamýšleným exotickým dřevinám. Toto rozhodnutí se však brzy ukázalo jako chybné a již v průběhu realizace terasy bylo vidět, že borovicové palubky mají jenom velmi malou životnost a budou se muset brzy vyměnit. Nějakou dobu ale snad vydrží. V současnosti bych doporučil n podobnou terasu buďto akátové podlahové terasové prkna nebo plastové palubky od renomovaného výrobce.

Detail terasy
Detail terasy
Pridat.eu

PROHLÉDNI SI STAVBUnaše domynaše interiéryo náskontaktCZ
© 2001 - 2019:
TOMÁŠ KLANC
   |    graphic design:
LLEV
   |    PR:
IDEALAB