U prostřed zasněžené zimy 2006 jsem se byl poprvé podívat na objekt stávající funkcionalistické vily v Kunicích , kterou plánují její budoucí majitelé rekonstruovat v původním duchu a prodloužit tak životnost architektonicky hodnotné stavby.

První schůzka – volba strategie:


Investoři mě kontaktovali na základě referencí z předešlých staveb. Již delší dobu hledali vhodné místo pro přestěhování z bytu v Praze. Investoři neměli jasně vyhraněný názor na místo a na to co přesně hledají, jediné co věděli, bylo, co nechtějí. Nechtěli neosobní parcelu uprostřed rozparcelovaného pole developerské akce bez genia loci. V této představě jsem je jenom utvrdil a doporučil jsem jim, že by do svého okruhu zájmu měli kromě hledání vhodného pozemku zahrnout i hledání stávajícího objektu, který bychom zrekonstruovali.

Koupě domu:


Netrvalo dlouho, a volala mi investorka s tím, jestli bych neměl hned čas, a nejel se s nimi podívat na starou funkcionalistickou vilku do Kunic a poradil jim s jejím stavebně technickým staveb a případně jim doporučil nebo rozmluvil její koupí. Na takovouto pobídku se musí reagovat velmi rychle, funkcionalistické vilky se neprodávají na internetu každý den. Na místě jsme se sešli s realitním agentem a k domu si museli společně prošlapat cestičku v hlubokém sněhu. Na první pohled nás překvapila velkorysá koncepce domu a zahrady, o jejíž velikosti se nám při pohledu z ulice ani nezdálo. Na domě bylo vidět, že v něm pěkně dlouho nikdo nebydlel a o nějaké průběžné údržbě stavebních konstrukcí nemohl být vůbec řeč. Navíc byl objekt vedený jako chata a ne jako rodinný dům. Přesto ale dům nevykazoval žádné statické poškození a bylo vidět, že by ještě rád nějakou dobu sloužil. Všechny viditelné stavební poruchy a závady nebyly zase takového rázu, aby nešly s vynaložením rozumné investice odstranit. Proto jsem investorům koupi doporučil. Ke koupi došlo v podstatě přímo na místě, kde byla zaplacena záloha a investoři již dále jednali o kupní smlouvě s právníkem sami.

Původní stav zima 2006 - pohled ze zahrady
Původní stav zima 2006 - pohled ze zahrady
Původní stav zima 2006 - pohled z obce
Původní stav zima 2006 - pohled z obce
Původní stav zima 2006 - interiér prvního patra
Původní stav zima 2006 - interiér prvního patra
Původní stav zima 2006 - interiér vstupní haly
Původní stav zima 2006 - interiér vstupní haly
Pridat.eu

PROHLÉDNI SI STAVBUnaše domynaše interiéryo náskontaktCZ
© 2001 - 2019:
TOMÁŠ KLANC
   |    graphic design:
LLEV
   |    PR:
IDEALAB