více informací o stavbě   
FINÁLNÍ STAV
Pohled na dům ze zahrady
DALŠÍCH 20 FOTOGRAFIÍ VE FOTOGALERII
Pohled na dům ze zahrady
T ento dům jsme společně s investory vymýšleli a zvažovali v několika variantách. Nakonec zvítězila zrealizovaná podoba domu, která využívá tradiční tvarosloví a přístup k vzhledu vesnického domu jako je obdélníkový půdorys hlavní hmoty domu, rovnoběžná orientace s vrstevnicemi, sedlová střecha, přiznané hlavní nosné konstrukce domu ... Na druhou stranu ale tyto tradiční prostředky návrh spojuje do lehce alternativní, přesto místu úměrné a ničím výrazně nevybočující kompozice, která klade důraz na dynamickou celkovou siluetu domu a přesně zarámované výhledy z různě půdorysně natočených oken domu v jednotlivých patrech. Dům je navržený jako čistá dřevostavba s do interiéru přiznaným nosným trámovým skeletem a záklopem stropů a střechy. Dřevo je tak převládající materiál při pohledu na dům jek zvenčí tak zevnitř. Dům se stavěl svépomocnou koordinací více dílčích dodavatelů s velkým přičiněním i vlastní ruční práce majitele domu. I přes relativně velkou vzdálenost staveniště od Prahy jsem na stavbě po celou dobu prováděl autorský a technický dozor TDI a pomáhal jsem majitelům s organizací stavby.

Vstup do domu
Vstup do domu
Terasa
Terasa
Interiér obytného prostoru se schodištěm
Interiér obytného prostoru se schodištěm
Interiér obytného prostoru se schodištěm
Interiér obytného prostoru se schodištěm

KRONIKA STAVBY


Oba dva stavebníci - manželé jsou svérázní a velmi akční, od začátku stavby v roce 2008 až do současnosti si vedou velmi zajímavý, místy vtipný a každopádně velmi pestrý blog o svých aktuálních starostech a radostech s domem. Doporučuji všem zájemcům o alternativnější způsob bydlení do něj občas nakouknout. První polovina blogu CHALOUPKA NA MILÍŘÍCH z let 2008 - 2012 se týká výstavby domu jako takového a jsou zde popsané i peripetie se složitým schvalováním této lehce alternativní a atypické stavby v CHKO Jizerské hory. Jednotlivé kapitoly v podstatě kopírují kapitoly v naší plánované kronice stavby, které bych chtěl na našich stránkách doplnit. Osobně jsem se celé stavby účastnil, mimochodem jsem zde dostal svoji první pokutu jako zodpovědná autorizovaná osoba ve správním řízení s CHKO za to, že jsme zrealizovali tvar střechy trochu jinak, než bylo v původní projektové dokumentaci pro stavební povolení :-)

Druhá polovina blogu CHALOUPKA NA MILÍŘÍCH s daty od roku 2012 obsahuje popis zabydlováni domu a jeho okolí. Jsou tam například popsané zkušenosti se stavbou malého dětského vleku na louce u domu na lyžování, nebo stavba dětského domku se skluzavkou, či podomácku vyrobený nábytek na terasu.

PRŮVODNÍ A SOUHRNNÉ TECHNICKÉ INFORMACE

Architekt:Tomáš Klanc, spolupráce Tomáš Petrášek
TDI:Tomáš Klanc
.
Realizace:2008 - projekt
2008 - 2012 - realizace hrubé stavby
2012 - koluadace
2017 - úplné dokončení včetně interiéru, zahrady a garáže do zde prezentované podoby
Zastavěná plocha:
Užitná plocha:
120 m2
160 m2 - dipozice 4+1
- dětský pokoj má patýrko na spaní pro dvě děti
- galerie se dá využívat jako pracovna
- sklad v přízemí se dá využívat i jako příležitostný pokoj pro hosty
- součástí domu je i samostatně stojící garáž s půdou, která se využívá na sklad
Stavební náklady:4 mil. Kč - ceny a DPH z roku 2008
Dnešní rozpočtová realizační cena stavby včetně všeho vybavení a interiéru ve zde prezentovaném standardu je cca 6,5 mil. Kč.
Způsob výstavby:Svépomocná organizace více dodavatelů
Dodavatel tesařských prací celé konstrukce dřevostavby:
Tomáš Zoubek - tesař a truhlář Liberec
Zapůjčené vybrané kusy nábytku a dekorací pro potřeby fotografování:
DEBYT obchod s původním retro nábytkem a dekoracemi
Pridat.eu

FOTOGALERIE STAVBY

Dalších 20 fotografií ve fotogalerii >

naše domynaše interiéryo náskontaktCZ
© 2001 - 2019:
TOMÁŠ KLANC
   |    graphic design:
LLEV
   |    PR:
IDEALAB