více informací o stavbě   
FINÁLNÍ STAV
KRONIKA STAVBY
Vizualizace - pohled na dům ze zahrady
DALŠÍCH 19 FOTOGRAFIÍ VE FOTOGALERII
Vizualizace - pohled na dům ze zahrady
P rezentace tohoto projektu je zatím pouze informativní, profesionální fotografie a dokumentace stavby včetně doplnění posledních kapitol kroniky stavby bude brzy na web aktualizována. Dům je zkolaudovaný 2014, majitelé v něm již spokojeně bydlí. V roce 2015 se plánuje realizace zahrady a zastřešení terasy.

Na pěkném rovinatém pozemku v Pardubickém kraji na okrajové parcele s výhledem na pole jsme navrhli, zpracovali projekty pro stavební povolení, prováděcí dokumentaci a pomáhali investorům realizovat stavbu formou TDI. Moderní dům s plochou střechou a velkým vnitřním otevřeným prostorem s galerií má z uliční strany přistavěné kryté stání na auto a sklad, ze zahrady má dům přístavbu obytného pokoje se zvýšeným stropem. Hlavní kvádrová hmota domu a hmota výše popisovaných přístaveb do zahrady a do ulice spolu tvoří gradující kompozici hmot. Atiky, zdi a římsy nejsou na tomto domě pouze konstrukční prvky, ale tvoří nedílnou součást nezaměnitelné siluety domu.

Stavba domu je kombinací zděné konstrukce obvodového zdiva v 1. a 2.NP a do interiéru přiznaného dřevěného trámového stropu v 1.NP (přízemí) a ploché střechy v 2.NP (prvním patře). Výstavba domu probíhala za pomoci našeho autorského a stavebního dozoru TDI s jedním generálním dodavatelem a několika dílčími menšími dodavateli především interiéru. Dům je zateplený fasádním systémem z 20 cm PPs Grey, plochá střecha má nadstřešní tepelné izolace PIR 24 cm a PVC folii. Jedná se o nízko energetickou stavbu na dolní hranici v kategorii "A". Zdrojem tepla a TUV je akumulační nádrž vytápěná solárními panely a krbem s výměníkem. Celý prostor domu je vybavený centrálním větráním s rekuperací. Rozvody tepla a vzduchotechniky jsou kompletně řešené skryté v podlaze.

V domě jsme navrhovali i celý interiér, který byl vyrobený na zakázku u jedné truhlářské firmy. Dřevěné obklady stěn jsou z lakované MDF, stupně schodů jsou zámečnicky vyrobené, knihovny a ložnice jsou z lakované MDF, kuchyň a koupelnový nábytek je v ručně vyráběném vysokém lesku. Všechny interiérové dveře jsou bezfalcové na celou výšku podlaží až do stropu. Na krbové stěně v obytném pokoji je pandomo. Charakteristickým rysem interiéru je přiznaná dřevěná trámová konstrukce obou dvou stropů, koupelny a vstupní chodba jsou řešené celé v jedné barvě v epoxidové stěrce na podlaze i stěnách. Koupelna rodičů a vstup jsou tmavě hnědé, koupelna dětí je žlutá.

Obytný pokoj
Obytný pokoj
Jídlena
Jídlena
Detail krbu
Detail krbu
Galerie nad jídelnou
Galerie nad jídelnou

PŮDORYS 1.NP (přízemí)
PŮDORYS 1.NP (přízemí)
PŮDORYS 2.NP (první patro)
PŮDORYS 2.NP (první patro)

PRŮVODNÍ A SOUHRNNÉ TECHNICKÉ INFORMACE

Architekt:Tomáš Klanc
Autorský dozor a TDI:Kryštof Spilka, Tomáš Klanc
Spolupráce na PD:Kryštof Spilka
Projekt:Projektová dokumentace 2012
Realizace 2012 - 2013
Kolaudace 2014
Fotografie a vizualizace:archiv autora
.
Zastavěná plocha:Zastavěná plocha rodinným domem 143 m2
Zastavěná plocha venkovní sklad a kryté stání na auto 56 m2
Dispozice:6 + 1 / venkovní sklad, kryté stání, terasa
Užitná plocha:Obytná část domu 1. a 2. NP - 251 m2
Venkovní sklad a kryté stání na auto 56 m2
Obestavěný prostor:cca 1.000 m3
Pridat.eu

FOTOGALERIE STAVBY

Dalších 19 fotografií ve fotogalerii >

naše domynaše interiéryo náskontaktCZ
© 2001 - 2019:
TOMÁŠ KLANC
   |    graphic design:
LLEV
   |    PR:
IDEALAB